Правила зарахування до ліцею
Відповідно до статті 18 Закону України “Про загальну середню освіту” зарахування дітей до першого класу здійснюється на безконкурсній основі.
Дітям, які вступають до першого класу, що обслуговує мікрорайон, де мешкає дитина, не може бути відмовлено у зарахуванні.
У випадках, коли кількість заяв щодо вступу дитини до першого класу навчального закладу не за місцем проживання перевищує кількість вільних місць, перевага надається тим, чия заява була зареєстрована раніше.
Для зарахування до першого класу батьки або особи, які їх замінюють, надають такі документи:
-
заява на ім’я директора;
-
копія свідоцтва про народження дитини;
-
медична картка встановленого зразка.
-
документ про наявний рівень освіти (крім дітей, які вступають до 1 -го класу).
До першого класу зараховуються діти, як правило, з шести років, які досягли шкільної зрілості.
Переведення учнів до іншого навчального закладу здійснюється за наявності підтвердження про зарахування до іншого навчального закладу.
Учням, які за станом здоров’я не можуть відвідувати школу, надається право і створюються умови для індивідуального навчання відповідно до Положення про індивідуальне навчання, затвердженого Міністерством освіти і науки України.
У навчальному закладі створені умови для інклюзивного навчання.
Згідно зі статтею 12 Закону України “Про охорону дитинства” батьки несуть відповідальність за стан здоров’я дитини, її фізичний розвиток.
Відповідно до статтей 12, 15 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб” медичні працівники, які проводять профілактичні щеплення, зобов’язані надавати об’єктивну інформацію особам, яким проводять щеплення, або їх законним представникам про ефективність профілактичних щеплень і можливі післявакцинальні ускладнення. Особам, що не досягли п’ятнадцятирічного віку, профілактичні щеплення проводяться за згодою їх об’єктивно інформованих батьків або інших законних представників, які мають право відмовитися від щеплень за відсутності повної об’єктивної інформації про вплив щеплень на стан здоров’я і подальші наслідки. Якщо особа та (або) її законні представники відмовляються від обов’язкових профілактичних щеплень, лікар має право взяти у них відповідне письмове підтвердження, а в разі відмови дати таке підтвердження – засвідчити це актом у присутності свідків.
Питання про відвідування навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень, вирішується лікарсько-консультативною комісією (наказ Міністерства охорони здоров’я України від 29.11.2002 № 434 та затвердженого цим наказом примірного “Положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу”).
Зарахування учнів 2-11 класів
Як правило, зарахування дітей до перевідних класів здійснюється за умови переводу дитини з одного навчального закладу до іншого.
Підставою для зарахування дитини є:
-
заява батьків або осіб, які їх замінюють (заяву про зарахування дитини до школи можуть подати тільки батьки або особи, які їх замінюють. Ніякі інші члени родини, близькі та далекі родичі цього зробити не мають права).
-
копія свідоцтва про народження дитини або копія паспорта;
-
документ про базову загальну середню освіту та додаток до нього (для учнів 10-11 класів);
-
табель успішності (у випадку зарахування в середині навчального року ‒ виписка поточних оцінок);
-
особова справа дитини;
-
медична довідка встановленого зразка;
-
згода встановленого зразка на обробку персональних даних.